2 Kasım 2011 Çarşamba

çadırımın üstüne şıp desin damlasın rica ederim

lan lan lan. ben var ya ben çok zekiyim oğlum. yani başka bi yerde filan doğsaymışım kesin büyük bi bok olurmuşum söyliyim. sabret abidincim sabret anlatıcam. bu hatun var ya bu hatun, üstün şüpheci kişilik, araştırmacı soruşturmacı bünye, bir dedektif inceliğindeki kıskıvrak zepzekasıyla bir sır perdesini aralamak üzere. sıkı dur.

şindi abidinjeam, kurban bayramının nasıl doğduğunu biliyosun. ibrahim, bir oğlum olursa onu kurban edicem diye bir dilekte bulunuyor. ve oğlu ismail doğuyor. bundan sonra doğal olarak, tanrıya verdiği sözü tutması gerekli. oğlunu kurban etmek zorunda. buradan senin alman gereken ders, dilek ile adağı birbirine karıştırmayacan. örneğin vazo diliyorsan bardak ada ki, vazo sende kalsın. bi de ne dilediğine dikkat et diye bi film repliği vardı ki o şu an mevzu dışı. neyse şekerim. asıl sen bombaya hazır mısın bombaya? o vakit yaslan arkana. ibrahim kim? abraham diye geçer tevratta. ya. abraham diyorum abidin, abraham, ne ismi? yaaa. mossad'a bağlaman için daha ne diyim. neyse bu biiir...

biz kurban bayramının doğuşu efsanelerini nereden öğrendik? kutsal kitaplardan ve eskiden evlerin duvarlarına asılırmış ya, halı gibi bi bişiyler. dokuma. onlardan öğrendik. buradan ipekyoluna ve ticarete bağlıyorum mevzuyu. bu ikiii...

dur dur sabret. asıl entrika geliyor. "yollarda doç, kurbanda goç" yaaaa.  sıkı tezgah ha adamım, ne dersin. ama seni yakaladım dodge! dodge nereli abidin?abede. yani zannımca. o yüzden bu kanıtı iki buçuk sayalım. peki aç bak bakıyım gogıl transleyte ne demekmiş dodge. sen zahmet etme ben söyliyim. atlatma demek. hile hurda demek. görüyosun ya dostum. pekala gökten goç inmemiş olabilir. abede ve mossadın ortadoğuyu kan gölüne çevirmek, petrole sahip olmak için üzerimizde oynadığı oyunlardan biri olabilir kurban kesme işi. bu üüüç.

"üzerine dohuuuuz ekle" 12. bir yıl 12 aydan oluşur abidin. kurban bayramı fikriyatı ve de hissiyatı, bir bazı münafıkların 12'de 1 kere yardımlaşmayı ve dayanışmayı hatırlaması üzerine kuruludur. evet farkındayım ramazan'da var ama ben şahsen şu an aramızda olmayan birinin arkasından konuşmayı kendime yakıştıramıyorum. hem onun adı ramazan diil, şeker bayramı. şeker bayramında şeker mi kesiyoz allasen. o zaman kurban bayramında da kurban kesmeyip çadır alalım:)

kıssadan hisse; kurban bayramında toplaşıp danaya gireceğimize van'daki depremzedeler için çadıra girelim a dostlar romalılar kankalar panpişler.

haydi allaaa emanet olun. ciuuu